Ansattgaven 2025
Ansattgaven 2025

Ansattgavene er en ordning der ansatte i Kavli-selskapene selv får være med og bestemme hvilke gode formål som skal motta støtte. Gjennom å nominere og stemme frem prosjekter de brenner for, er de med på å fordele midler til humanitære tiltak som gjør en forskjell lokalt og nasjonalt. Slik blir engasjementet til de ansatte en direkte drivkraft for positiv samfunnseffekt.
Presentasjon av årets kandidater
Make a Wish
Make-A-Wish Norge er en veldedig organisasjon som oppfyller ønsker for barn med kritiske sykdommer. Vårt mål er å gi barn håp, styrke og glede i en tid hvor de trenger det mest.
Dette kan være alt fra å reise til en drømmedestinasjon, møte en idol, eller å få en spesiell gave. Ved å oppfylle disse ønskene, prøver Make-A-Wish Norge å skape håp, styrke og glede for barna og familiene deres. Det gir dem et pusterom fra behandlinger og sykdom, og en uforglemmelig opplevelse som kan bidra til å styrke deres kampvilje og håp for fremtiden.
En gave fra oss vil gå direkte til å oppfylle enda flere ønsker!
Nominert av Nina Bakken, Bergen
Tildelingsbeløp: 500 000 kr
På hjul mot mobbing
Vår arbeid drives av 15 dedikert frivillige som hver uke drar på turer med barn som har en tung hverdag, besøker skoler, fritidskliubber og ungdomsarrangemnt for å holde foredrag, arrangere samtalegrupper og skape trygge møteplasser – alt med mål om å bekjempe mobbing og fremme inkludering.
Søker om midler til ny bil da de har lang ventetid for barn som ønsker å benytte seg av deres tilbud.
Nominert av Stine Reithe, Jæren
Tildelingsbeløp: 300 000kr
Løvemammaene Vest
Løvemammaene er en diagnoseuavhengig organisasjon som jobber med å opplyse om og forbedre rettighetene til barn og unge med sykdom og funksjonsvariasjon. Vi brenner for støtte, frihet og likestilling til hele familien.
Løvemammaene Vest er et regionslag for Rogaland og Vestland fylke under
Løvemammaene, en interesseorganisasjon for pårørende til barn og unge med alvorlig sykdom eller funksjonshindringer. Målet er å styrke rettighetene og livskvaliteten til både barna og familiene deres.
De ønsker å bruke av gave fra oss til å utvidet tilbudet mot søsken, foreldre og
barneavdeling på sykehus.
Nominert av Grete Haugland og Håkon Anda, Jæren
Tildelingsbeløp: 200 000kr
Gå for å leve Oppland (øremerket Gå for å leve Gausdal)
LEVE landsforeningen for etterlatte og berørte ved selvmord ble etablert i 1999. Fylkeslaget i Oppland ble offisielt etablert i 2003. Vi er en frivillig organisasjon som jobber for å gi etterlatte og berørte omsorg, støtte og best mulig oppfølging i tillegg til forebyggende arbeid.
«GÅ FOR Å LEVE» er et verktøy for selvmordsforebygging hvor målet er å skape et samfunnsengasjement i forhold til regjeringens handlingsplan om nullvisjon for selvmord i Norge.
Vi ønsker også å kunne arrangere en ungdomssamling for elever ved videregående skole med temaer som oppvekst med mobbing, utenforskap, sosial angst og ekstreme forventninger fra både foreldre, skole og miljøet rundt.
Nominert av Line Merete Tøftum, Gausdal
Tildelingsbeløp: 200 000kr
Midtdalstreffen
Midtdalstreffen ein populær og godt innarbeida møteplass, for folk med ulike typar funksjonshemmingar. Fem gonger i året møtes folk frå Ringebu i sør til Dovre i nord, til god mat, dans og sosialt samvær.
Foreningen ble oppstartet for å få til et tilbud for de med nedsatt funksjonsevne. Dette er en gruppe mennesker som har lite fritidstilbud som gir dem muligheter til et aktivt og sosialt liv på kveldstid. Dette er et tilbud som vi er alene om å arrangere i Midt – Gudbrandsdalen. Det som er unikt for oss er at dette tilbudet er så populært at deler av Nord Gudbrandsdalen deltar på våre arrangementer. Antall personer med ledsagere som deltar er fra 70 – 90 personer. Arrangementene varierer fra fire til seks ganger i året.
Nominert av Per Muriteigen, Gausdal
Tildelingsbeløp: 100 000kr
Ansattgavegruppen består i år av:
Vi har fått inn flere nye gruppemedlemmer dette året og alle gruppemedlemmene har vært aktivt deltakende i arbeidet med å kontakte og innhente informasjon fra nominerte organisasjoner. Dynamikken i gruppen har vært god, det har vært stor takhøyde og gode diskusjoner. Ansattgavegruppen består i år av:
- Caroline Chruickshan – distriktsansvarlig, Ytre salg
- Lone Rustad Norshusstuen – assisterende produksjonsplanlegger, Gausdal
- Morten Torgersen – operatør, Gausdal
- Jone Ditlefsen – TPM-koordinator og primus motor for Velferden, Jæren
- Lee Akerø – administrasjonskoordinator Kavli Holding, Oslo
- Nina Bakken – verneombud og logistikkleder, Vareforsyning, Bergen
- Marit Jæger Kanney – designer og ildsjel, Bergen
- Idunn E. Iversen – HR-rådgiver, Jæren
- Birthe Drageset – PO direktør, Bergen
- Hanne Thu-Kure – HR-leder, Jæren